KURSUSED TÄISKASVANUTELE
RESTAUREERIMINE:
- mööbli restaureerimine
- raamatu restaureerimine

PUIDUTÖÖ:

- mööbli valmistamine

-  puidumaal ehk aaderdus
- intarsia
- puidust hoiukast
- kriidivärviga viimistlemine

PABERIKUNST:
- dekupaaž ja kraklee
- quillingu tehnikas esemed
- köitekursus
- lambikupli valmistamine
- lühikursus: paberitegu

- korvipunumise tehnikad


SÕBRAD JA TOETAJAD:

Reklaamiagentuur PEAD    Tallinna Sotsiaal- ja
       Tervishoiuamet

Blogid

Tagasi
26/11/2014 12:02 Paberist ja/või papist toolid
Eelmisel nädalal tutvustasime Teile, kuidas tehakse paberist kardinaid, siis selle nädala sisustuselemendiks on paberist ja/või papist toolid. Näitame ja tutvustame erinevaid toole, mida on võimalik koduste vahenditega ise teha.
Täna toome Teieni, kuidas meisterdada
lapsega üht tooli  nukumajja kui ka toole, mis kannatavad laste ja täiskasvanute keharaskuseid. Põhiliseks materjaliks on kas papp või paber. Papp on muidugi vastupidavam ja talub raskust paremini. Teiseks materjaliks on mõni riie või kerge polsterdus, et istmik ja selg kõval pinnal kangeks ei jääks.
Töövahenditeks on käärid, klammerdajad.

On olemas terve rodu paberist ja papist toole või selliseid, mille kaunistamiseks on kasutatud eelnimetatud materjale.

Esimene tool on kerge ja lihtne väike tool nukumajja, mida on kerge ja lõbus valmistada koos lapsega. Esmalt proovige ise ja õpetage ka lapsele selgeks, sest koos on ju palju vahvam meisterdada! Täpsem õpetus ja lisainformatsioon asub SIIN.Teine tool on tehtud papptorudest ja näeb väga vinge ja stiilne välja. Lisaks on kasutatud natuke riiet ning pehmendusi, et tooli peal mugavam istuda oleks. Tulemus on aga imetlusväärne ja väga, väga vahva!Kolmas ja neljas tool on niisamuti papist ning sellel saab tõesti end sirutada ja päikest võtta või nautida televiisorist lemmiksaateid. Soovitav oleks muidugi mõni pehmendus alla panna, sest papi servad võivad olla toetamiseks üpris ebameeldivad.
Viienda ja kuuenda tooli jaoks on kasutatud pabertehnikaid. Ühe tooli jaoks on kasutatud tehnikat nimega quilling, mille kohta saad lähemalt lugeda SIIT ning teise tooli jaoks on kasutatud pabertehnikat nimega dcoupage, mille kohta leiab informatsiooni SIIT. Mõlemad toolid on aga väga lahedad ja omapärased ning mis kõige toredam, ainulaadsed!

Viimaseks näitan Teile veel kahte papptooli, mis on omanäolised, kuid mitte kaelamurdvad.


Lisaks näitan Teile üht vahvat video, kus on üks väga kifti põhimõtte ja teostusega tool-diivan. Vaata kindlasti!Lisainformatsioon:

Tool lapsele

Decoupage'i tool

Vahva papptool


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda
 
Tagasi
 Uudised (1)Uudiste arhiiv

«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail: